021601.6MXE.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 021601.6MXE.
| Immagine |
| Package/Case | |||||
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | 216 | 216 | 216 | 216 | 216 |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| CurrentRating(Amps) | 1.6 A | 1.6 A | 1.6 A | 1.6 A | 1.6 A |
| VoltageRating-AC | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V |
| VoltageRating-DC | - | - | - | - | - |
| ResponseTime | Fast Blow | Fast Blow | Fast Blow | Fast Blow | Fast Blow |
| BreakingCapacity@RatedVoltage | 5mm x 20mm (Axial) | 5mm x 20mm (Axial) | 5mm x 20mm (Axial) | 5mm x 20mm (Axial) | 5mm x 20mm (Axial) |
| MeltingI²t | 1.5kA | 1.5kA | 1.5kA | 1.5kA | 1.5kA |
| ApprovalAgency | 1.008 | 1.008 | 1.008 | 1.008 | 1.008 |
| Color | -55°C ~ 125°C | -55°C ~ 125°C | -55°C ~ 125°C | -55°C ~ 125°C | -55°C ~ 125°C |