021706.3MXP.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 021706.3MXP.
| Series | 217 | 217 | 217 | 217 | 217 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| MountingType | Holder | Holder | Holder | Holder | Holder |
| CurrentRating(Amps) | 6.3 A | 6.3 A | 6.3 A | 6.3 A | 6.3 A |
| VoltageRating-AC | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V |
| VoltageRating-DC | - | - | - | - | - |
| ResponseTime | Fast Blow | Fast Blow | Fast Blow | Fast Blow | Fast Blow |
| BreakingCapacity@RatedVoltage | 5mm x 20mm | 5mm x 20mm | 5mm x 20mm | 5mm x 20mm | 5mm x 20mm |
| MeltingI²t | 63A | 63A | 63A | 63A | 63A |
| ApprovalAgency | 62.465 | 62.465 | 62.465 | 62.465 | 62.465 |
| Color | -55°C ~ 125°C | -55°C ~ 125°C | -55°C ~ 125°C | -55°C ~ 125°C | -55°C ~ 125°C |