Littelfuse Inc. 025101.5NRT1
Numero parte
025101.5NRT1
Produttore
Littelfuse Inc.
Categoria:
Sicherungen
Imballaggio
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.025101.5NRT1.pdf
Descrizione
FUSE BOARD MOUNT 1.5A 125VAC/VDC
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order 025101.5NRT1 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the 025101.5NRT1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 025101.5NRT1?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 025101.5NRT1.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc.
Package/Case
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series PICO® II 251 PICO® II 251 PICO® II 251 PICO® II 251 PICO® II 251
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
CurrentRating(Amps) 1.5 A 1.5 A 1.5 A 1.5 A 1.5 A
VoltageRating-AC 125 V 125 V 125 V 125 V 125 V
VoltageRating-DC 125 V 125 V 125 V 125 V 125 V
ResponseTime Fast Blow Fast Blow Fast Blow Fast Blow Fast Blow
BreakingCapacity@RatedVoltage Axial Axial Axial Axial Axial
MeltingI²t 50A AC, 300A DC 50A AC, 300A DC 50A AC, 300A DC 50A AC, 300A DC 50A AC, 300A DC
ApprovalAgency 0.587 0.587 0.587 0.587 0.587
Color -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C