Delta Electronics/Components 0402HM-7N3ECTS
Numero parte
0402HM-7N3ECTS
Produttore
Delta Electronics/Components
Categoria:
Festinduktivitäten
Imballaggio
0402 (1005 Metric)
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.0402HM-7N3ECTS.pdf
Descrizione
FIXED IND 7.3NH 570MA SMD
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order 0402HM-7N3ECTS on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the 0402HM-7N3ECTS price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0402HM-7N3ECTS?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series 0402HM 0402HM 0402HM 0402HM 0402HM
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic
Inductance 7.3 nH 7.3 nH 7.3 nH 7.3 nH 7.3 nH
Tolerance ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH ±0.2nH
CurrentRating(Amps) 570 mA 570 mA 570 mA 570 mA 570 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) - - - - -
Q@Freq - - - - -
Frequency-SelfResonant - - - - -
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz