Littelfuse Inc. 0437.375WRA
Numero parte
0437.375WRA
Produttore
Littelfuse Inc.
Categoria:
Sicherungen
Imballaggio
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.0437.375WRA.pdf
Descrizione
FUSE 125V FA 1206 .375A AECQ
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order 0437.375WRA on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the 0437.375WRA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0437.375WRA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 0437.375WRA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc.
Package/Case
Series 437A 437A 437A 437A 437A
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
CurrentRating(Amps) 375 mA 375 mA 375 mA 375 mA 375 mA
VoltageRating-AC 125 V 125 V 125 V 125 V 125 V
VoltageRating-DC 125 V 125 V 125 V 125 V 125 V
ResponseTime Fast Blow Fast Blow Fast Blow Fast Blow Fast Blow
MeltingI²t 50A 50A 50A 50A 50A
ApprovalAgency 0.01 0.01 0.01 0.01 0.01
Color -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C