08055J2R5BBTTR.pdf
| Immagine |
| Produttore | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX |
| Series | Accu-P® | Accu-P® | Accu-P® | Accu-P® | Accu-P® |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 2.5 pF | 2.5 pF | 2.5 pF | 2.5 pF | 2.5 pF |
| Tolerance | ±0.1pF | ±0.1pF | ±0.1pF | ±0.1pF | ±0.1pF |
| Voltage-Rated | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.079 L x 0.050 W (2.00mm x 1.27mm) | 0.079 L x 0.050 W (2.00mm x 1.27mm) | 0.079 L x 0.050 W (2.00mm x 1.27mm) | 0.079 L x 0.050 W (2.00mm x 1.27mm) | 0.079 L x 0.050 W (2.00mm x 1.27mm) |