COILCRAFT 1008CS-272XGRC
Numero parte
1008CS-272XGRC
Produttore
COILCRAFT
Categoria:
Festinduktivitäten
Imballaggio
1008 (2520 Metric)
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.1008CS-272XGRC.pdf
Descrizione
RF INDUCTOR, CERAMIC CORE, 2% TO
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order 1008CS-272XGRC on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the 1008CS-272XGRC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1008CS-272XGRC?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore COILCRAFT COILCRAFT COILCRAFT COILCRAFT COILCRAFT
Packaging Strip Strip Strip Strip Strip
Series 1008CS 1008CS 1008CS 1008CS 1008CS
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material-Core Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic
Inductance 2.7 µH 2.7 µH 2.7 µH 2.7 µH 2.7 µH
Tolerance - - - - -
CurrentRating(Amps) 290 mA 290 mA 290 mA 290 mA 290 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 3.2Ohm Max 3.2Ohm Max 3.2Ohm Max 3.2Ohm Max 3.2Ohm Max
Q@Freq - - - - -
Frequency-SelfResonant 140MHz 140MHz 140MHz 140MHz 140MHz
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz