Aries Electronics 14-8400-10WR
Numero parte
14-8400-10WR
Produttore
Aries Electronics
Categoria:
Sockel für ICs, Transistoren
Imballaggio
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.14-8400-10WR.pdf
Descrizione
CONN IC DIP SOCKET 14POS TIN
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order 14-8400-10WR on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the 14-8400-10WR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 14-8400-10WR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 14-8400-10WR.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore Aries Electronics Aries Electronics Aries Electronics Aries Electronics Aries Electronics
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series 8 8 8 8 8
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type DIP, 0.3 (7.62mm) Row Spacing DIP, 0.3 (7.62mm) Row Spacing DIP, 0.3 (7.62mm) Row Spacing DIP, 0.3 (7.62mm) Row Spacing DIP, 0.3 (7.62mm) Row Spacing
NumberofPositionsorPins(Grid) 14 (2 x 7) 14 (2 x 7) 14 (2 x 7) 14 (2 x 7) 14 (2 x 7)
Pitch-Mating 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
ContactFinish-Mating Tin Tin Tin Tin Tin
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Termination Solder Solder Solder Solder Solder
Pitch-Post 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)