Remington Industries 14UL1015STRBLU100
Numero parte
14UL1015STRBLU100
Produttore
Remington Industries
Categoria:
Einadrige Kabel (Schaltdraht)
Imballaggio
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.14UL1015STRBLU100.pdf
Descrizione
HOOK-UP STRND 14AWG BLUE 100'
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order 14UL1015STRBLU100 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the 14UL1015STRBLU100 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 14UL1015STRBLU100?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Spool Spool Spool Spool Spool
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
CableType Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up
WireGauge 14 AWG 14 AWG 14 AWG 14 AWG 14 AWG
ConductorStrand 41/30 41/30 41/30 41/30 41/30
ConductorMaterial Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Diameter 0.141 (3.58mm) 0.141 (3.58mm) 0.141 (3.58mm) 0.141 (3.58mm) 0.141 (3.58mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.030 (0.76mm) 0.030 (0.76mm) 0.030 (0.76mm) 0.030 (0.76mm) 0.030 (0.76mm)
Length 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m)
Voltage 600V 600V 600V 600V 600V
OperatingTemperature 105°C 105°C 105°C 105°C 105°C