Vishay General Semiconductor - Diodes Division 150CMQ040
Numero parte
150CMQ040
Produttore
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Categoria:
Dioden – Gleichrichter – Arrays
Imballaggio
TO-249AA (Modified), D-60
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.150CMQ040.pdf
Descrizione
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V D60
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order 150CMQ040 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the 150CMQ040 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 150CMQ040?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 150CMQ040.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 150CMQ040 pin diagram, 150CMQ040 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
DiodeType Schottky Schottky Schottky Schottky Schottky
Voltage-DCReverse(Vr)(Max) 40 V 40 V 40 V 40 V 40 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode) 150A 150A 150A 150A 150A
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If 870 mV @ 150 A 870 mV @ 150 A 870 mV @ 150 A 870 mV @ 150 A 870 mV @ 150 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
ReverseRecoveryTime(trr) - - - - -
Current-ReverseLeakage@Vr 5 mA @ 40 V 5 mA @ 40 V 5 mA @ 40 V 5 mA @ 40 V 5 mA @ 40 V
OperatingTemperature-Junction -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C