Rectron USA 1.5FMCJ8.2A
Numero parte
1.5FMCJ8.2A
Produttore
Rectron USA
Categoria:
TVS - Dioden
Imballaggio
DO-214AB, SMC
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.1.5FMCJ8.2A.pdf
Descrizione
TVS DIODE 8.2VWM 12.1VC DO214AB
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order 1.5FMCJ8.2A on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the 1.5FMCJ8.2A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1.5FMCJ8.2A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1.5FMCJ8.2A.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore Rectron USA Rectron USA Rectron USA Rectron USA Rectron USA
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series 1.5FMCJ 1.5FMCJ 1.5FMCJ 1.5FMCJ 1.5FMCJ
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 8.2V 8.2V 8.2V 8.2V 8.2V
Voltage-Breakdown(Min) - - - - -
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 12.1V 12.1V 12.1V 12.1V 12.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs) - - - - -
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)