API Delevan Inc. 160-182HS
Numero parte
160-182HS
Produttore
API Delevan Inc.
Categoria:
Festinduktivitäten
Imballaggio
2-SMD
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.160-182HS.pdf
Descrizione
FIXED IND 1.8UH 410MA 760MOHM SM
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order 160-182HS on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the 160-182HS price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 160-182HS?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 160-182HS.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 160-182HS pin diagram, 160-182HS datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc.
Package/Case 2-SMD 2-SMD 2-SMD 2-SMD 2-SMD
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series 160 160 160 160 160
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 1.8 µH 1.8 µH 1.8 µH 1.8 µH 1.8 µH
Tolerance ±3% ±3% ±3% ±3% ±3%
CurrentRating(Amps) 410 mA 410 mA 410 mA 410 mA 410 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 760mOhm Max 760mOhm Max 760mOhm Max 760mOhm Max 760mOhm Max
Q@Freq 36 @ 7.9MHz 36 @ 7.9MHz 36 @ 7.9MHz 36 @ 7.9MHz 36 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 100MHz 100MHz 100MHz 100MHz 100MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz