160-390JS.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 160-390JS.
| Type | - | - | - | - | - |
| Material-Core | Phenolic | Phenolic | Phenolic | Phenolic | Phenolic |
| Inductance | 39 nH | 39 nH | 39 nH | 39 nH | 39 nH |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| CurrentRating(Amps) | 1.255 A | 1.255 A | 1.255 A | 1.255 A | 1.255 A |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 80mOhm Max | 80mOhm Max | 80mOhm Max | 80mOhm Max | 80mOhm Max |
| Q@Freq | 48 @ 100MHz | 48 @ 100MHz | 48 @ 100MHz | 48 @ 100MHz | 48 @ 100MHz |
| Frequency-SelfResonant | 900MHz | 900MHz | 900MHz | 900MHz | 900MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz |