18TQ045S.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 18TQ045S.
| Immagine |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | |||||
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Diode Type | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky |
| Part Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Capacitance @ Vr, F | - | - | - | - | - |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | - | - | - | - |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 2.5 mA @ 45 V | 2.5 mA @ 45 V | 2.5 mA @ 45 V | 2.5 mA @ 45 V | 2.5 mA @ 45 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 45 V | 45 V | 45 V | 45 V | 45 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 18A | 18A | 18A | 18A | 18A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 600 mV @ 18 A | 600 mV @ 18 A | 600 mV @ 18 A | 600 mV @ 18 A | 600 mV @ 18 A |