Remington Industries 18UL1007SLDVIO
Numero parte
18UL1007SLDVIO
Produttore
Remington Industries
Categoria:
Einadrige Kabel (Schaltdraht)
Imballaggio
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.18UL1007SLDVIO.pdf
Descrizione
HOOK-UP SOLID 18AWG VIO 100'
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order 18UL1007SLDVIO on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the 18UL1007SLDVIO price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 18UL1007SLDVIO?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
CableType Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up
WireGauge 18 AWG 18 AWG 18 AWG 18 AWG 18 AWG
ConductorStrand Solid Solid Solid Solid Solid
ConductorMaterial Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Diameter 0.073 (1.85mm) 0.073 (1.85mm) 0.073 (1.85mm) 0.073 (1.85mm) 0.073 (1.85mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.016 (0.41mm) 0.016 (0.41mm) 0.016 (0.41mm) 0.016 (0.41mm) 0.016 (0.41mm)
Length 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m)
Voltage 300V 300V 300V 300V 300V
OperatingTemperature 105°C 105°C 105°C 105°C 105°C