Fairchild Semiconductor 1V5KE12CA
Numero parte
1V5KE12CA
Produttore
Fairchild Semiconductor
Categoria:
TVS - Dioden
Imballaggio
DO-201AD, Axial
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.1V5KE12CA.pdf
Descrizione
TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC DO201AD
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order 1V5KE12CA on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the 1V5KE12CA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1V5KE12CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1V5KE12CA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 1V5KE12CA pin diagram, 1V5KE12CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-201AD, Axial DO-201AD, Axial DO-201AD, Axial DO-201AD, Axial DO-201AD, Axial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 10.2V 10.2V 10.2V 10.2V 10.2V
Voltage-Breakdown(Min) 11.4V 11.4V 11.4V 11.4V 11.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 16.7V 16.7V 16.7V 16.7V 16.7V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 90A 90A 90A 90A 90A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)