Vishay General Semiconductor - Diodes Division 20CJQ100
Numero parte
20CJQ100
Produttore
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Categoria:
Dioden – Gleichrichter – Arrays
Imballaggio
TO-261-4, TO-261AA
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.20CJQ100.pdf
Descrizione
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V SOT223
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order 20CJQ100 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the 20CJQ100 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 20CJQ100?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 20CJQ100.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 20CJQ100 pin diagram, 20CJQ100 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series - - - - -
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
DiodeType Schottky Schottky Schottky Schottky Schottky
Voltage-DCReverse(Vr)(Max) 100 V 100 V 100 V 100 V 100 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode) 1A 1A 1A 1A 1A
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If 790 mV @ 1 A 790 mV @ 1 A 790 mV @ 1 A 790 mV @ 1 A 790 mV @ 1 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
ReverseRecoveryTime(trr) - - - - -
Current-ReverseLeakage@Vr 100 µA @ 1000 V 100 µA @ 1000 V 100 µA @ 1000 V 100 µA @ 1000 V 100 µA @ 1000 V
OperatingTemperature-Junction -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C