Remington Industries 20UL1007TPCRED100
Numero parte
20UL1007TPCRED100
Scheda tecnica
20UL1007TPCRED100.pdf
Descrizione
#20 UL1007 300V TOPCOAT RED 100'
Product details
1. How to order 20UL1007TPCRED100 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the 20UL1007TPCRED100 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 20UL1007TPCRED100?
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
WireGauge 20 AWG 20 AWG 20 AWG 20 AWG 20 AWG
ConductorStrand 10/30 10/30 10/30 10/30 10/30
ConductorMaterial Copper, Bare Copper, Bare Copper, Bare Copper, Bare Copper, Bare
Jacket(Insulation)Diameter 0.067 (1.70mm) 0.067 (1.70mm) 0.067 (1.70mm) 0.067 (1.70mm) 0.067 (1.70mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.015 (0.38mm) 0.015 (0.38mm) 0.015 (0.38mm) 0.015 (0.38mm) 0.015 (0.38mm)
Length 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m)
Voltage 300V 300V 300V 300V 300V
OperatingTemperature 105°C 105°C 105°C 105°C 105°C