Microchip Technology 25LC040AT-E/MC
Numero parte
25LC040AT-E/MC
Produttore
Microchip Technology
Categoria:
Speicher
Imballaggio
8-VFDFN Exposed Pad
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.25LC040AT-E/MC.pdf
Descrizione
IC EEPROM 4KBIT SPI 10MHZ 8DFN
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order 25LC040AT-E/MC on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the 25LC040AT-E/MC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 25LC040AT-E/MC?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
MemoryType Non-Volatile Non-Volatile Non-Volatile Non-Volatile Non-Volatile
MemoryFormat EEPROM EEPROM EEPROM EEPROM EEPROM
Technology EEPROM EEPROM EEPROM EEPROM EEPROM
MemorySize 4Kb (512 x 8) 4Kb (512 x 8) 4Kb (512 x 8) 4Kb (512 x 8) 4Kb (512 x 8)
MemoryInterface SPI SPI SPI SPI SPI
ClockFrequency 10 MHz 10 MHz 10 MHz 10 MHz 10 MHz
WriteCycleTime-WordPage 5ms 5ms 5ms 5ms 5ms
AccessTime - - - - -
Voltage-Supply 2.5V ~ 5.5V 2.5V ~ 5.5V 2.5V ~ 5.5V 2.5V ~ 5.5V 2.5V ~ 5.5V