25SH-B-05-TS.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 25SH-B-05-TS.
| Immagine |
| Produttore | Adam Tech | Adam Tech | Adam Tech | Adam Tech | Adam Tech |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | 25SH | 25SH | 25SH | 25SH | 25SH |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| ConnectorType | Header | Header | Header | Header | Header |
| ContactType | Male Pin | Male Pin | Male Pin | Male Pin | Male Pin |
| Pitch-Mating | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) |
| NumberofPositions | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| NumberofRows | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| RowSpacing-Mating | - | - | - | - | - |
| NumberofPositionsLoaded | All | All | All | All | All |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| FasteningType | Friction Lock | Friction Lock | Friction Lock | Friction Lock | Friction Lock |
| ContactLength-Mating | - | - | - | - | - |
| ContactLength-Post | 0.134 (3.40mm) | 0.134 (3.40mm) | 0.134 (3.40mm) | 0.134 (3.40mm) | 0.134 (3.40mm) |
| OverallContactLength | - | - | - | - | - |
| InsulationHeight | 0.276 (7.00mm) | 0.276 (7.00mm) | 0.276 (7.00mm) | 0.276 (7.00mm) | 0.276 (7.00mm) |