2SB12200RL.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 2SB12200RL.
| Immagine |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| TransistorType | PNP | PNP | PNP | PNP | PNP |
| Current-Collector(Ic)(Max) | 50 mA | 50 mA | 50 mA | 50 mA | 50 mA |
| Voltage-CollectorEmitterBreakdown(Max) | 150 V | 150 V | 150 V | 150 V | 150 V |
| VceSaturation(Max)@IbIc | 1V @ 3mA, 30mA | 1V @ 3mA, 30mA | 1V @ 3mA, 30mA | 1V @ 3mA, 30mA | 1V @ 3mA, 30mA |
| Current-CollectorCutoff(Max) | 1µA (ICBO) | 1µA (ICBO) | 1µA (ICBO) | 1µA (ICBO) | 1µA (ICBO) |
| DCCurrentGain(hFE)(Min)@IcVce | 130 @ 10mA, 5V | 130 @ 10mA, 5V | 130 @ 10mA, 5V | 130 @ 10mA, 5V | 130 @ 10mA, 5V |
| Power-Max | 150 mW | 150 mW | 150 mW | 150 mW | 150 mW |
| Frequency-Transition | 200MHz | 200MHz | 200MHz | 200MHz | 200MHz |
| OperatingTemperature | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) |