2SCR293PT100.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 2SCR293PT100.
| Immagine |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| TransistorType | NPN | NPN | NPN | NPN | NPN |
| Current-Collector(Ic)(Max) | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A |
| Voltage-CollectorEmitterBreakdown(Max) | 30 V | 30 V | 30 V | 30 V | 30 V |
| VceSaturation(Max)@IbIc | 350mV @ 25mA, 500mA | 350mV @ 25mA, 500mA | 350mV @ 25mA, 500mA | 350mV @ 25mA, 500mA | 350mV @ 25mA, 500mA |
| DCCurrentGain(hFE)(Min)@IcVce | 270 @ 100mA, 2V | 270 @ 100mA, 2V | 270 @ 100mA, 2V | 270 @ 100mA, 2V | 270 @ 100mA, 2V |
| Power-Max | 2 W | 2 W | 2 W | 2 W | 2 W |
| Frequency-Transition | 320MHz | 320MHz | 320MHz | 320MHz | 320MHz |
| OperatingTemperature | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) |