2SD1898T100P.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 2SD1898T100P.
| Immagine |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| TransistorType | NPN | NPN | NPN | NPN | NPN |
| Current-Collector(Ic)(Max) | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A |
| Voltage-CollectorEmitterBreakdown(Max) | 80 V | 80 V | 80 V | 80 V | 80 V |
| VceSaturation(Max)@IbIc | 400mV @ 20mA, 500mA | 400mV @ 20mA, 500mA | 400mV @ 20mA, 500mA | 400mV @ 20mA, 500mA | 400mV @ 20mA, 500mA |
| Current-CollectorCutoff(Max) | 1µA (ICBO) | 1µA (ICBO) | 1µA (ICBO) | 1µA (ICBO) | 1µA (ICBO) |
| DCCurrentGain(hFE)(Min)@IcVce | 82 @ 500mA, 3V | 82 @ 500mA, 3V | 82 @ 500mA, 3V | 82 @ 500mA, 3V | 82 @ 500mA, 3V |
| Power-Max | 2 W | 2 W | 2 W | 2 W | 2 W |
| Frequency-Transition | 100MHz | 100MHz | 100MHz | 100MHz | 100MHz |
| OperatingTemperature | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) |