CNC Tech 302-28-30-GR-0300F
Numero parte
302-28-30-GR-0300F
Produttore
CNC Tech
Categoria:
Flachbandkabel
Imballaggio
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.302-28-30-GR-0300F.pdf
Descrizione
CBL RIBN 30COND 0.05 GRAY 300'
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order 302-28-30-GR-0300F on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the 302-28-30-GR-0300F price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 302-28-30-GR-0300F?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore CNC Tech CNC Tech CNC Tech CNC Tech CNC Tech
Packaging Box Box Box Box Box
Series - - - - -
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
CableType Flat Cable Flat Cable Flat Cable Flat Cable Flat Cable
NumberofConductors 30 30 30 30 30
Pitch 0.050 (1.27mm) 0.050 (1.27mm) 0.050 (1.27mm) 0.050 (1.27mm) 0.050 (1.27mm)
Length 300.0' (91.44m) 300.0' (91.44m) 300.0' (91.44m) 300.0' (91.44m) 300.0' (91.44m)
WireGauge 28 AWG 28 AWG 28 AWG 28 AWG 28 AWG
ConductorStrand 7 Strands / 36 AWG 7 Strands / 36 AWG 7 Strands / 36 AWG 7 Strands / 36 AWG 7 Strands / 36 AWG
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
JacketColor Gray Gray Gray Gray Gray
RibbonThickness 0.035 (0.89mm) 0.035 (0.89mm) 0.035 (0.89mm) 0.035 (0.89mm) 0.035 (0.89mm)
RibbonWidth 1.500 (38.10mm) 1.500 (38.10mm) 1.500 (38.10mm) 1.500 (38.10mm) 1.500 (38.10mm)
Voltage 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V
OperatingTemperature 105°C 105°C 105°C 105°C 105°C