3.0SMCJ17CA.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 3.0SMCJ17CA.
| Immagine |
| Package/Case | DO-214AB, SMC | DO-214AB, SMC | DO-214AB, SMC | DO-214AB, SMC | DO-214AB, SMC |
| Series | 3.0SMCJ | 3.0SMCJ | 3.0SMCJ | 3.0SMCJ | 3.0SMCJ |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Zener | Zener | Zener | Zener | Zener |
| UnidirectionalChannels | - | - | - | - | - |
| BidirectionalChannels | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-ReverseStandoff(Typ) | 17V | 17V | 17V | 17V | 17V |
| Voltage-Breakdown(Min) | 18.9V | 18.9V | 18.9V | 18.9V | 18.9V |
| Voltage-Clamping(Max)@Ipp | 27.6V | 27.6V | 27.6V | 27.6V | 27.6V |
| Current-PeakPulse(10/1000µs) | 108.7A | 108.7A | 108.7A | 108.7A | 108.7A |
| Power-PeakPulse | 3000W (3kW) | 3000W (3kW) | 3000W (3kW) | 3000W (3kW) | 3000W (3kW) |