Diotec Semiconductor 3.0SMCJ8.5A
Numero parte
3.0SMCJ8.5A
Produttore
Diotec Semiconductor
Categoria:
TVS - Dioden
Imballaggio
DO-214AB, SMC
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.3.0SMCJ8.5A.pdf
Descrizione
TVSDIODE,SMC,8.5V,3000W,UNI
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order 3.0SMCJ8.5A on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the 3.0SMCJ8.5A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 3.0SMCJ8.5A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 3.0SMCJ8.5A.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Packaging Strip Strip Strip Strip Strip
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 8.5V 8.5V 8.5V 8.5V 8.5V
Voltage-Breakdown(Min) 9.4V 9.4V 9.4V 9.4V 9.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 14.4V 14.4V 14.4V 14.4V 14.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 208.3A 208.3A 208.3A 208.3A 208.3A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)