3.0SMCJ8.5CA.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 3.0SMCJ8.5CA.
| Immagine |
| Package/Case | DO-214AB, SMC | DO-214AB, SMC | DO-214AB, SMC | DO-214AB, SMC | DO-214AB, SMC |
| Series | 3.0SMCJ | 3.0SMCJ | 3.0SMCJ | 3.0SMCJ | 3.0SMCJ |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Zener | Zener | Zener | Zener | Zener |
| UnidirectionalChannels | - | - | - | - | - |
| BidirectionalChannels | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-ReverseStandoff(Typ) | 8.5V | 8.5V | 8.5V | 8.5V | 8.5V |
| Voltage-Breakdown(Min) | 9.44V | 9.44V | 9.44V | 9.44V | 9.44V |
| Voltage-Clamping(Max)@Ipp | 14.4V | 14.4V | 14.4V | 14.4V | 14.4V |
| Current-PeakPulse(10/1000µs) | 208.3A | 208.3A | 208.3A | 208.3A | 208.3A |
| Power-PeakPulse | 3000W (3kW) | 3000W (3kW) | 3000W (3kW) | 3000W (3kW) | 3000W (3kW) |