SMC Diode Solutions 3.0SMI36CA
Numero parte
3.0SMI36CA
Produttore
SMC Diode Solutions
Categoria:
TVS - Dioden
Imballaggio
DO-214AB, SMC
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.3.0SMI36CA.pdf
Descrizione
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMC
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order 3.0SMI36CA on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the 3.0SMI36CA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 3.0SMI36CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 3.0SMI36CA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 3.0SMI36CA pin diagram, 3.0SMI36CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series 3.0SMI 3.0SMI 3.0SMI 3.0SMI 3.0SMI
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 36V 36V 36V 36V 36V
Voltage-Breakdown(Min) 40V 40V 40V 40V 40V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 58.1V 58.1V 58.1V 58.1V 58.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 51.6A 51.6A 51.6A 51.6A 51.6A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)