Bourns Inc. 3500-8R2M
Numero parte
3500-8R2M
Produttore
Bourns Inc.
Categoria:
Festinduktivitäten
Imballaggio
Radial
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.3500-8R2M.pdf
Descrizione
FIXED IND 8.2UH 1.1A 116 MOHM TH
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order 3500-8R2M on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the 3500-8R2M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 3500-8R2M?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 3500-8R2M.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 3500-8R2M pin diagram, 3500-8R2M datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Immagine 3500-100K 3500-101K 3500-102K 3500-103K 3500-120K
Numero parte 3500-100K 3500-101K 3500-102K 3500-103K 3500-120K
Produttore Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Package/Case Radial Radial Radial Radial Radial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series 3500 3500 3500 3500 3500
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type - - - - -
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 8.2 µH 8.2 µH 8.2 µH 8.2 µH 8.2 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 1.1 A 1.1 A 1.1 A 1.1 A 1.1 A
Current-Saturation(Isat) 2.2A 2.2A 2.2A 2.2A 2.2A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 116mOhm Max 116mOhm Max 116mOhm Max 116mOhm Max 116mOhm Max
Q@Freq 32 @ 7.96MHz 32 @ 7.96MHz 32 @ 7.96MHz 32 @ 7.96MHz 32 @ 7.96MHz
Frequency-SelfResonant - - - - -
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 7.96 MHz 7.96 MHz 7.96 MHz 7.96 MHz 7.96 MHz