TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 44A0211-14-0
Numero parte
44A0211-14-0
Produttore
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Categoria:
Einadrige Kabel (Schaltdraht)
Imballaggio
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.44A0211-14-0.pdf
Descrizione
HOOK-UP STRND 14AWG 1000V BLACK
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order 44A0211-14-0 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the 44A0211-14-0 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 44A0211-14-0?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 44A0211-14-0.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
ProductStatus Active Active Active Active Active
CableType Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up
WireGauge 14 AWG 14 AWG 14 AWG 14 AWG 14 AWG
ConductorStrand 19/27 19/27 19/27 19/27 19/27
ConductorMaterial Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Diameter 0.098 (2.48mm) 0.098 (2.48mm) 0.098 (2.48mm) 0.098 (2.48mm) 0.098 (2.48mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.004 (0.09mm) 0.004 (0.09mm) 0.004 (0.09mm) 0.004 (0.09mm) 0.004 (0.09mm)
Length - - - - -
Voltage 1000V 1000V 1000V 1000V 1000V
OperatingTemperature -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C