Amphenol ICC (FCI) 55510-012TRLF
Numero parte
55510-012TRLF
Produttore
Amphenol ICC (FCI)
Categoria:
Rechteck-Steckverbinder – Stiftleisten, Buchsen, Buchsen
Imballaggio
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.55510-012TRLF.pdf
Descrizione
CONN RCPT 12POS 0.079 GOLD SMD
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order 55510-012TRLF on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the 55510-012TRLF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 55510-012TRLF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 55510-012TRLF.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series Minitek® 2.00mm Minitek® 2.00mm Minitek® 2.00mm Minitek® 2.00mm Minitek® 2.00mm
ProductStatus Active Active Active Active Active
ConnectorType Receptacle Receptacle Receptacle Receptacle Receptacle
ContactType Female Socket Female Socket Female Socket Female Socket Female Socket
Style Board to Board Board to Board Board to Board Board to Board Board to Board
NumberofPositions 12 12 12 12 12
NumberofPositionsLoaded All All All All All
Pitch-Mating 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)
NumberofRows 2 2 2 2 2
RowSpacing-Mating 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Termination Solder Solder Solder Solder Solder
FasteningType Push-Pull Push-Pull Push-Pull Push-Pull Push-Pull
ContactFinish-Mating Gold Gold Gold Gold Gold
InsulationColor Black Black Black Black Black
InsulationHeight 0.177 (4.50mm) 0.177 (4.50mm) 0.177 (4.50mm) 0.177 (4.50mm) 0.177 (4.50mm)
ContactLength-Post - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C