TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A1831-16-2/4/6-9CS2275
Numero parte
55A1831-16-2/4/6-9CS2275
Produttore
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Categoria:
Mehradrige Kabel
Imballaggio
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.55A1831-16-2/4/6-9CS2275.pdf
Descrizione
55A CABLE/DUAL 10/ SM
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order 55A1831-16-2/4/6-9CS2275 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the 55A1831-16-2/4/6-9CS2275 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 55A1831-16-2/4/6-9CS2275?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
CableType Multi-Conductor Multi-Conductor Multi-Conductor Multi-Conductor Multi-Conductor
NumberofConductors 3 3 3 3 3
WireGauge 16 AWG 16 AWG 16 AWG 16 AWG 16 AWG
ConductorStrand 19/29 19/29 19/29 19/29 19/29
ConductorMaterial Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Diameter 0.199 (5.06mm) 0.199 (5.06mm) 0.199 (5.06mm) 0.199 (5.06mm) 0.199 (5.06mm)
ShieldType Braid Braid Braid Braid Braid
Length - - - - -
JacketColor White White White White White
Ratings - - - - -
Features - - - - -
Voltage 600 V 600 V 600 V 600 V 600 V
OperatingTemperature 150°C 150°C 150°C 150°C 150°C