TE Connectivity Raychem Cable Protection 55PC0211-20-9CS2600
Numero parte
55PC0211-20-9CS2600
Produttore
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Categoria:
Einadrige Kabel (Schaltdraht)
Imballaggio
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.55PC0211-20-9CS2600.pdf
Descrizione
HOOK-UP DL WALL STRND 20AWG WHT
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order 55PC0211-20-9CS2600 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the 55PC0211-20-9CS2600 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 55PC0211-20-9CS2600?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
WireGauge 20 AWG 20 AWG 20 AWG 20 AWG 20 AWG
ConductorStrand 19/32 19/32 19/32 19/32 19/32
ConductorMaterial Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Diameter 0.054 (1.37mm) 0.054 (1.37mm) 0.054 (1.37mm) 0.054 (1.37mm) 0.054 (1.37mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.008 (0.20mm) 0.008 (0.20mm) 0.008 (0.20mm) 0.008 (0.20mm) 0.008 (0.20mm)
Length - - - - -
Voltage 600V 600V 600V 600V 600V
OperatingTemperature 150°C 150°C 150°C 150°C 150°C