5KP85CA/B.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 5KP85CA/B.
| Immagine |
| Produttore | YAGEO | YAGEO | YAGEO | YAGEO | YAGEO |
| Package/Case | P600, Axial | P600, Axial | P600, Axial | P600, Axial | P600, Axial |
| Packaging | Box | Box | Box | Box | Box |
| Series | 5KP | 5KP | 5KP | 5KP | 5KP |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Zener | Zener | Zener | Zener | Zener |
| UnidirectionalChannels | - | - | - | - | - |
| BidirectionalChannels | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-ReverseStandoff(Typ) | 85V | 85V | 85V | 85V | 85V |
| Voltage-Breakdown(Min) | 94.4V | 94.4V | 94.4V | 94.4V | 94.4V |
| Voltage-Clamping(Max)@Ipp | 137V | 137V | 137V | 137V | 137V |
| Current-PeakPulse(10/1000µs) | 37.2A | 37.2A | 37.2A | 37.2A | 37.2A |
| Power-PeakPulse | 5000W (5kW) | 5000W (5kW) | 5000W (5kW) | 5000W (5kW) | 5000W (5kW) |