71B30-03-1-07S.pdf
| NumberofPositions | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 |
| IndexStops | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofDecks | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| NumberofPolesperDeck | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| CircuitperDeck | SP7T | SP7T | SP7T | SP7T | SP7T |
| CurrentRating(Amps) | 250mA (AC/DC) | 250mA (AC/DC) | 250mA (AC/DC) | 250mA (AC/DC) | 250mA (AC/DC) |
| VoltageRating-AC | 115 V | 115 V | 115 V | 115 V | 115 V |
| VoltageRating-DC | 30 V | 30 V | 30 V | 30 V | 30 V |
| ActuatorType | Flatted (6.35mm Dia) | Flatted (6.35mm Dia) | Flatted (6.35mm Dia) | Flatted (6.35mm Dia) | Flatted (6.35mm Dia) |
| ActuatorLength | 9.53mm | 9.53mm | 9.53mm | 9.53mm | 9.53mm |