SMC Diode Solutions 80CNQ045S2
Numero parte
80CNQ045S2
Produttore
SMC Diode Solutions
Categoria:
Dioden – Gleichrichter – Arrays
Imballaggio
PRM2
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.80CNQ045S2.pdf
Descrizione
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V PRM2
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order 80CNQ045S2 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the 80CNQ045S2 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 80CNQ045S2?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 80CNQ045S2.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 80CNQ045S2 pin diagram, 80CNQ045S2 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
DiodeType Schottky Schottky Schottky Schottky Schottky
Voltage-DCReverse(Vr)(Max) 45 V 45 V 45 V 45 V 45 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode) 80A 80A 80A 80A 80A
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If 660 mV @ 80 A 660 mV @ 80 A 660 mV @ 80 A 660 mV @ 80 A 660 mV @ 80 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
ReverseRecoveryTime(trr) - - - - -
Current-ReverseLeakage@Vr 5 mA @ 45 V 5 mA @ 45 V 5 mA @ 45 V 5 mA @ 45 V 5 mA @ 45 V
OperatingTemperature-Junction -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C