80D562P063ME2DE3.pdf
| Immagine |
| Produttore | Vishay Sprague | Vishay Sprague | Vishay Sprague | Vishay Sprague | Vishay Sprague |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | 80D | 80D | 80D | 80D | 80D |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 5600 µF | 5600 µF | 5600 µF | 5600 µF | 5600 µF |
| Tolerance | -10%, +30% | -10%, +30% | -10%, +30% | -10%, +30% | -10%, +30% |
| Voltage-Rated | 63 V | 63 V | 63 V | 63 V | 63 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@HighFrequency | - | - | - | - | - |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) |
| Size/Dimension | 1.378 Dia (35.00mm) | 1.378 Dia (35.00mm) | 1.378 Dia (35.00mm) | 1.378 Dia (35.00mm) | 1.378 Dia (35.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 2.047 (52.00mm) | 2.047 (52.00mm) | 2.047 (52.00mm) | 2.047 (52.00mm) | 2.047 (52.00mm) |