9250A-151-RC.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 9250A-151-RC.
| Immagine |
| Produttore | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | 9250A | 9250A | 9250A | 9250A | 9250A |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Molded | Molded | Molded | Molded | Molded |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 150 nH | 150 nH | 150 nH | 150 nH | 150 nH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| CurrentRating(Amps) | 1.47 A | 1.47 A | 1.47 A | 1.47 A | 1.47 A |
| Current-Saturation(Isat) | 1.47A | 1.47A | 1.47A | 1.47A | 1.47A |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 37mOhm Max | 37mOhm Max | 37mOhm Max | 37mOhm Max | 37mOhm Max |
| Q@Freq | 51 @ 25MHz | 51 @ 25MHz | 51 @ 25MHz | 51 @ 25MHz | 51 @ 25MHz |
| Frequency-SelfResonant | 250MHz | 250MHz | 250MHz | 250MHz | 250MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 25 MHz | 25 MHz | 25 MHz | 25 MHz | 25 MHz |