9250A-474-TR-RC.pdf
| Immagine |
| Produttore | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | 9250A | 9250A | 9250A | 9250A | 9250A |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Molded | Molded | Molded | Molded | Molded |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 470 µH | 470 µH | 470 µH | 470 µH | 470 µH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| CurrentRating(Amps) | 92 mA | 92 mA | 92 mA | 92 mA | 92 mA |
| Current-Saturation(Isat) | 58mA | 58mA | 58mA | 58mA | 58mA |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 9.5Ohm Max | 9.5Ohm Max | 9.5Ohm Max | 9.5Ohm Max | 9.5Ohm Max |
| Q@Freq | 60 @ 790kHz | 60 @ 790kHz | 60 @ 790kHz | 60 @ 790kHz | 60 @ 790kHz |
| Frequency-SelfResonant | 5.7MHz | 5.7MHz | 5.7MHz | 5.7MHz | 5.7MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 790 kHz | 790 kHz | 790 kHz | 790 kHz | 790 kHz |