A22W-2MR-24A-02.pdf
| Immagine |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | A22W | A22W | A22W | A22W | A22W |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Type | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| Circuit | DPST-NC | DPST-NC | DPST-NC | DPST-NC | DPST-NC |
| NumberofPositions | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| SwitchFunction | On-Off | On-Off | On-Off | On-Off | On-Off |
| CurrentRating(Amps) | 10A (AC) | 10A (AC) | 10A (AC) | 10A (AC) | 10A (AC) |
| VoltageRating-AC | 110 V | 110 V | 110 V | 110 V | 110 V |
| VoltageRating-DC | - | - | - | - | - |
| Illumination | Illuminated | Illuminated | Illuminated | Illuminated | Illuminated |
| IlluminationTypeColor | LED, Red | LED, Red | LED, Red | LED, Red | LED, Red |
| IlluminationVoltage(Nominal) | 24 VAC/DC | 24 VAC/DC | 24 VAC/DC | 24 VAC/DC | 24 VAC/DC |
| MountingType | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount |
| PanelCutoutDimensions | Circular - 22.30mm Dia | Circular - 22.30mm Dia | Circular - 22.30mm Dia | Circular - 22.30mm Dia | Circular - 22.30mm Dia |