CIT Relay and Switch A2F1CSQ12VDC1.9
Numero parte
A2F1CSQ12VDC1.9
Produttore
CIT Relay and Switch
Categoria:
Kfz-Relais
Imballaggio
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.A2F1CSQ12VDC1.9.pdf
Descrizione
RELAY AUTOMOTIVE FLANGED SPDT 1C
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order A2F1CSQ12VDC1.9 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the A2F1CSQ12VDC1.9 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of A2F1CSQ12VDC1.9?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series A2 A2 A2 A2 A2
ProductStatus Active Active Active Active Active
CoilType Non Latching Non Latching Non Latching Non Latching Non Latching
CoilCurrent 158.3 mA 158.3 mA 158.3 mA 158.3 mA 158.3 mA
CoilVoltage 12VDC 12VDC 12VDC 12VDC 12VDC
ContactForm SPDT (1 Form C) SPDT (1 Form C) SPDT (1 Form C) SPDT (1 Form C) SPDT (1 Form C)
ContactRating(Current) 40 A 40 A 40 A 40 A 40 A
SwitchingVoltage 75VDC - Max 75VDC - Max 75VDC - Max 75VDC - Max 75VDC - Max
MustOperateVoltage 8.4 VDC 8.4 VDC 8.4 VDC 8.4 VDC 8.4 VDC
MustReleaseVoltage 1.2 VDC 1.2 VDC 1.2 VDC 1.2 VDC 1.2 VDC
OperateTime 7 ms 7 ms 7 ms 7 ms 7 ms
ReleaseTime 5 ms 5 ms 5 ms 5 ms 5 ms
Features Sealed - Fully Sealed - Fully Sealed - Fully Sealed - Fully Sealed - Fully
MountingType Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount
TerminationStyle Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Quick Connect - 0.250 (6.3mm)