aimtec AM2D-2415DH60Z
Numero parte
AM2D-2415DH60Z
Produttore
aimtec
Categoria:
DC/DC-Wandler
Imballaggio
7-SIP Module
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.AM2D-2415DH60Z.pdf
Descrizione
DC DC CONVERTER +/-15V 2W
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order AM2D-2415DH60Z on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the AM2D-2415DH60Z price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AM2D-2415DH60Z?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore aimtec aimtec aimtec aimtec aimtec
Package/Case 7-SIP Module 7-SIP Module 7-SIP Module 7-SIP Module 7-SIP Module
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series AM2D-Z (2W) AM2D-Z (2W) AM2D-Z (2W) AM2D-Z (2W) AM2D-Z (2W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
NumberofOutputs 2 2 2 2 2
Voltage-Input(Min) 21.6V 21.6V 21.6V 21.6V 21.6V
Voltage-Input(Max) 26.4V 26.4V 26.4V 26.4V 26.4V
Voltage-Output1 -15 ~ 15V -15 ~ 15V -15 ~ 15V -15 ~ 15V -15 ~ 15V
Voltage-Output2 -15V -15V -15V -15V -15V
Voltage-Output3 - - - - -
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 67mA, 67mA 67mA, 67mA 67mA, 67mA 67mA, 67mA 67mA, 67mA
Power(Watts) 2 W 2 W 2 W 2 W 2 W
Voltage-Isolation 6 kV 6 kV 6 kV 6 kV 6 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Efficiency 82% 82% 82% 82% 82%
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.76 L x 0.24 W x 0.39 H (19.5mm x 6.0mm x 10.0mm) 0.76 L x 0.24 W x 0.39 H (19.5mm x 6.0mm x 10.0mm) 0.76 L x 0.24 W x 0.39 H (19.5mm x 6.0mm x 10.0mm) 0.76 L x 0.24 W x 0.39 H (19.5mm x 6.0mm x 10.0mm) 0.76 L x 0.24 W x 0.39 H (19.5mm x 6.0mm x 10.0mm)