AOB190A60L.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AOB190A60L.
| Immagine |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 20A (Tc) | 20A (Tc) | 20A (Tc) | 20A (Tc) | 20A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 190mOhm @ 7.6A, 10V | 190mOhm @ 7.6A, 10V | 190mOhm @ 7.6A, 10V | 190mOhm @ 7.6A, 10V | 190mOhm @ 7.6A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 4.6V @ 250µA | 4.6V @ 250µA | 4.6V @ 250µA | 4.6V @ 250µA | 4.6V @ 250µA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 34 nC @ 10 V | 34 nC @ 10 V | 34 nC @ 10 V | 34 nC @ 10 V | 34 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 1935 pF @ 100 V | 1935 pF @ 100 V | 1935 pF @ 100 V | 1935 pF @ 100 V | 1935 pF @ 100 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 208W (Tc) | 208W (Tc) | 208W (Tc) | 208W (Tc) | 208W (Tc) |