Microsemi Corporation APT10DC120HJ
Numero parte
APT10DC120HJ
Produttore
Microsemi Corporation
Categoria:
Dioden – Brückengleichrichter
Imballaggio
SOT-227-4, miniBLOC
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.APT10DC120HJ.pdf
Descrizione
BRIDGE RECT 1P 1.2KV 10A SOT227
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order APT10DC120HJ on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the APT10DC120HJ price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of APT10DC120HJ?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of APT10DC120HJ.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
DiodeType Single Phase Single Phase Single Phase Single Phase Single Phase
Voltage-PeakReverse(Max) 1.2 kV 1.2 kV 1.2 kV 1.2 kV 1.2 kV
Current-AverageRectified(Io) 10 A 10 A 10 A 10 A 10 A
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If 1.8 V @ 10 A 1.8 V @ 10 A 1.8 V @ 10 A 1.8 V @ 10 A 1.8 V @ 10 A
Current-ReverseLeakage@Vr 200 µA @ 1200 V 200 µA @ 1200 V 200 µA @ 1200 V 200 µA @ 1200 V 200 µA @ 1200 V