APTM100DA18T1G.pdf
| Immagine |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 1000 V | 1000 V | 1000 V | 1000 V | 1000 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 40A (Tc) | 40A (Tc) | 40A (Tc) | 40A (Tc) | 40A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 216mOhm @ 33A, 10V | 216mOhm @ 33A, 10V | 216mOhm @ 33A, 10V | 216mOhm @ 33A, 10V | 216mOhm @ 33A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 5V @ 2.5mA | 5V @ 2.5mA | 5V @ 2.5mA | 5V @ 2.5mA | 5V @ 2.5mA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 570 nC @ 10 V | 570 nC @ 10 V | 570 nC @ 10 V | 570 nC @ 10 V | 570 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±30V | ±30V | ±30V | ±30V | ±30V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 14800 pF @ 25 V | 14800 pF @ 25 V | 14800 pF @ 25 V | 14800 pF @ 25 V | 14800 pF @ 25 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 657W (Tc) | 657W (Tc) | 657W (Tc) | 657W (Tc) | 657W (Tc) |