AT24C01A-10PC-2.5.pdf
| Immagine |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| MemoryType | Non-Volatile | Non-Volatile | Non-Volatile | Non-Volatile | Non-Volatile |
| MemoryFormat | EEPROM | EEPROM | EEPROM | EEPROM | EEPROM |
| Technology | EEPROM | EEPROM | EEPROM | EEPROM | EEPROM |
| MemorySize | 1Kb (128 x 8) | 1Kb (128 x 8) | 1Kb (128 x 8) | 1Kb (128 x 8) | 1Kb (128 x 8) |
| MemoryInterface | I²C | I²C | I²C | I²C | I²C |
| ClockFrequency | 400 kHz | 400 kHz | 400 kHz | 400 kHz | 400 kHz |
| WriteCycleTime-WordPage | 5ms | 5ms | 5ms | 5ms | 5ms |
| AccessTime | 900 ns | 900 ns | 900 ns | 900 ns | 900 ns |
| Voltage-Supply | 2.5V ~ 5.5V | 2.5V ~ 5.5V | 2.5V ~ 5.5V | 2.5V ~ 5.5V | 2.5V ~ 5.5V |