AT24C32-10PC-1.8.pdf
| Immagine |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| MemoryFormat | EEPROM | EEPROM | EEPROM | EEPROM | EEPROM |
| Technology | EEPROM | EEPROM | EEPROM | EEPROM | EEPROM |
| MemorySize | 32Kb (4K x 8) | 32Kb (4K x 8) | 32Kb (4K x 8) | 32Kb (4K x 8) | 32Kb (4K x 8) |
| MemoryInterface | I²C | I²C | I²C | I²C | I²C |
| ClockFrequency | 400 kHz | 400 kHz | 400 kHz | 400 kHz | 400 kHz |
| WriteCycleTime-WordPage | 10ms | 10ms | 10ms | 10ms | 10ms |
| AccessTime | 900 ns | 900 ns | 900 ns | 900 ns | 900 ns |
| Voltage-Supply | 1.8V ~ 5.5V | 1.8V ~ 5.5V | 1.8V ~ 5.5V | 1.8V ~ 5.5V | 1.8V ~ 5.5V |