Diotec Semiconductor B500S15A
Numero parte
B500S15A
Produttore
Diotec Semiconductor
Categoria:
Dioden – Brückengleichrichter
Imballaggio
Surface Mount
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.B500S15A.pdf
Descrizione
BRIDGE RECTIFIER, SINGLE PHASE
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order B500S15A on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the B500S15A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of B500S15A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of B500S15A.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as B500S15A pin diagram, B500S15A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Immagine GBI35B B40C5000A S250 S125 ABS4
Numero parte GBI35B B40C5000A S250 S125 ABS4
Packaging Strip Strip Strip Strip Strip
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
DiodeType Single Phase Single Phase Single Phase Single Phase Single Phase
Technology Standard Standard Standard Standard Standard
Voltage-PeakReverse(Max) 1 kV 1 kV 1 kV 1 kV 1 kV
Current-AverageRectified(Io) 1.5 A 1.5 A 1.5 A 1.5 A 1.5 A
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If 1.1 V @ 1 A 1.1 V @ 1 A 1.1 V @ 1 A 1.1 V @ 1 A 1.1 V @ 1 A
Current-ReverseLeakage@Vr 5 µA @ 1 V 5 µA @ 1 V 5 µA @ 1 V 5 µA @ 1 V 5 µA @ 1 V