GCT BF060-06A-B-0200-0280-0305-L-D
Numero parte
BF060-06A-B-0200-0280-0305-L-D
Produttore
GCT
Categoria:
Rechteck-Steckverbinder – Stiftleisten, Stiftkontakte
Imballaggio
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.BF060-06A-B-0200-0280-0305-L-D.pdf
Descrizione
6POS, 2MM PITCH PIN HDR, DIL, TH
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order BF060-06A-B-0200-0280-0305-L-D on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the BF060-06A-B-0200-0280-0305-L-D price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BF060-06A-B-0200-0280-0305-L-D?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore GCT GCT GCT GCT GCT
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series BF060 BF060 BF060 BF060 BF060
ProductStatus Active Active Active Active Active
ConnectorType Header Header Header Header Header
ContactType Male Pin Male Pin Male Pin Male Pin Male Pin
Pitch-Mating 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)
NumberofPositions 6 6 6 6 6
NumberofRows 2 2 2 2 2
RowSpacing-Mating 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)
NumberofPositionsLoaded All All All All All
Style Board to Board Board to Board Board to Board Board to Board Board to Board
Shrouding Unshrouded Unshrouded Unshrouded Unshrouded Unshrouded
Termination Solder Solder Solder Solder Solder
FasteningType Push-Pull Push-Pull Push-Pull Push-Pull Push-Pull
ContactLength-Mating 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)
ContactLength-Post 0.110 (2.80mm) 0.110 (2.80mm) 0.110 (2.80mm) 0.110 (2.80mm) 0.110 (2.80mm)
OverallContactLength - - - - -
InsulationHeight 0.157 (4.00mm) 0.157 (4.00mm) 0.157 (4.00mm) 0.157 (4.00mm) 0.157 (4.00mm)