BFC238631474.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BFC238631474.
| Immagine |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 0.47 µF | 0.47 µF | 0.47 µF | 0.47 µF | 0.47 µF |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| VoltageRating-AC | 350V | 350V | 350V | 350V | 350V |
| VoltageRating-DC | 1000V (1kV) | 1000V (1kV) | 1000V (1kV) | 1000V (1kV) | 1000V (1kV) |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 6 mOhms | 6 mOhms | 6 mOhms | 6 mOhms | 6 mOhms |
| OperatingTemperature | -50°C ~ 85°C | -50°C ~ 85°C | -50°C ~ 85°C | -50°C ~ 85°C | -50°C ~ 85°C |
| MountingType | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount |
| Size/Dimension | 1.319 L x 0.866 W (33.50mm x 22.00mm) | 1.319 L x 0.866 W (33.50mm x 22.00mm) | 1.319 L x 0.866 W (33.50mm x 22.00mm) | 1.319 L x 0.866 W (33.50mm x 22.00mm) | 1.319 L x 0.866 W (33.50mm x 22.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 1.201 (30.50mm) | 1.201 (30.50mm) | 1.201 (30.50mm) | 1.201 (30.50mm) | 1.201 (30.50mm) |
| LeadSpacing | 0.894 (22.70mm) | 0.894 (22.70mm) | 0.894 (22.70mm) | 0.894 (22.70mm) | 0.894 (22.70mm) |